Проблемно-наукова міжгалузева конференція

Колектив кафедри СКС прийняв дистанційну участь у проблемно-науковій міжгалузевій конференції “ІНФОРМАЦІЙНІ ПРОБЛЕМИ КОМП’ЮТЕРНИХ СИСТЕМ, ЮРИСПРУДЕНЦІЇ, ЕНЕРГЕТИКИ, МОДЕЛЮВАННЯ ТА УПРАВЛІННЯ (ISCM – 2020), що проводилась 29 травня 2020 року у м. Надвірна.

29 травня 2020 р.
12:00-14:00
СЕКЦІЯ 1
ПРОБЛЕМИ ОПТИМІЗАЦІЇ ОБЧИСЛЕНЬ ТА ЗАХИСТУ
КОНФІДЕНЦІЙНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

Голова секції – Задірака В.К., академік НАН України, д.ф-м.н, професор,
Заступник голови – Николайчук Я.М., академік Міжнародної академії
інформатики, д.т.н., професор. ТНЕУ

Вступна кампанія: відповіді на актуальні питання.

Напрям навчання «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» об’єднує декілька окремих ІТ-спеціальностей: «Програмна інженерія», «Комп’ютерна інженерія», «Комп’ютерні науки», «Системний аналіз» та «Управління проектами».
Ми готуємо спеціалістів, які знають як працюють сучасні комп’ютерні системи.

Перевагою АКІТ, у порівнянні з традиційними ІТ – спеціальностями, є тісне поєднання програмної та апаратної частин, тобто написання програмного забезпечення під реальні виробничі об’єкти чи процеси.
Це дає змогу випускниками успішно працювати розробниками програмного та апаратного забезпечення для засобів робототехніки, вбудованих систем, розумних будинків, займати керівні посади у відділах з автоматизації та метрології, а також реалізувати себе у якості менеджерів проектів, розробників та тестувальників програмного забезпечення та ін.

Мій досвід вступу до ТНЕУ

Марта Мірута

Я студентка груп КІ-11 і АКІТ- 11. Я б хотіла розповісти вам про свій досвід вибору майбутньої спеціальності, вступу до університету  і звичайно про веселе і цікаве студентське життя .

Багато хто запитає: чому саме ІТ-технології, це ж так складно і не дуже підходить дівчині? А я відповім, ми живемо в 21 столітті і зараз не має    різниці чи ти хлопець , чи ти дівчина. Кожен з  нас може вільно обрати, що йому до душі і чому присвятити своє життя. Я ж коли була в 8 класі твердо вирішила, що хочу навчатися  і працювати  в ІТ- сфері. Бо створення презентацій і робота в фото і відео редакторах  захоплювали мене більше ніж запам’ятовування історичних  дат і норм сучасного правопису. Але тоді я ще не знала про існування різних спеціальностей в ІТ- сфері.

Коли ж прийшов час подавати заяви до університетів , я серйозно задумалась над вибором майбутньої спеціальності. Спілкувалася з знайомими, які працюють в цій сфері, читала різні статті. І вирішила, що  цікавішими для мене є Автоматизація та Комп’ютерно-Інтегровані Технології, Комп’ютерна Інженерія та Кібербезпека. Тому, що я побачила в них: сучасність, унікальність, затребуваність, мобільність і прогресивність. Тобто поєднання сучасних теоретичних знать і ІТ-технологій, можливість перекваліфікації від однієї ІТ-сфери до іншої, постійний попит їх на ринку праці, можливість дистанційної роботи в команді та індивідуально, необмежені можливості для розвитку та росту.
А далі сталося так. Не плануючи, я випадково потратила до Приймальної комісії Тернопільського національного економічного університету і була надзвичайно здивована і вражена демократичністю, прогресивністю і відкритістю цього університету для абітурієнтів. Цього дня мій вибір був остаточно зробленим на користь ТНЕУ і всі інші пріоритети були скасовані. Відстежування і очікування результатів вступної кампанії 2019 року було нелегким, тривожним, але обнадійливим для мене, враховуючи набрані бали ЗНО. І от мрії здійснилися, радості не було меж. Адже я була зарахована не тільки до обраного університету і на обрану спеціальність , а ще на державну форму навчання. Хоча сумніви залишалися. Можливо це помилка? Тільки дзвінок з кафедри і запрошення приїхати здати документи остаточно розвіяло їх.
От і почалося моє студентське життя. Нова система навчання, не така як у школі, інша система оцінювання, нові предмети і вимоги. Спочатку це все сприймається, як виклик твоєму інтелекту і характеру, а далі це захоплює, спонукає стати «кращою» версією себе. Але студентське життя в нашому університеті це не тільки навчання, а й багато-багато іншого, неочікуваного і захоплюючого. Це нові знайомства, нові друзі, нові можливості і вподобання, а також участь в різноманітних студентських програмах і конкурсах від самоврядування і науки до спорту і мистецтва.
Особливо незабутніми для мене стали мистецьки творці конкурси «Нова Генерація» і «Студентська Ліра». На них ми не тільки познайомились ближче, співали, танцювали, жартували, але і вчилися спілкуватися, вболівати, підтримувати і допомагати одне одному.
Тому, якщо ви хочете отримати не тільки хорошу і якісну освіту в ІТ-сфері, а й мати яскраве і насичене студентське життя і дозвілля,  вступайте до Тернопільського національного економічного університету на спеціальність Автоматизація і Комп’ютерно-Інтегровані Технології. Я жодного разу не пошкодувала про свій вибір. І сподіваюся, ви теж не пошкодуєте.
ІТ-технології відкривають для людини Світ і дозволяють змінити його на краще, а робототехніка і автоматизації  дозволяють зробити це практично. “Я вірю,  що інженери врятують світ“- говорив Дейм Лео .

Марта Мірута

Все про автоматизацію

Все про автоматизацію та комп’ютерно-інтегровні технології можна було почути на відкритій конференції 22.05.2020р.
Час пролетів непомітно! Позитивні враження студентів про навчання в ТНЕУ. Цікаві проекти зимових ІТ-шкіл. Практичні поради від випускників, щодо працевлаштування. Корисна інформація від викладачі кафедри СКС про актуальність та перспективи розвитку спеціальності.

Вступна кампанія: відповіді на актуальні питання.

Швидкість змін у світі зростає шаленими темпами, а складність професійних задач неупинно збільшується.
У найближчі роки будуть затребувані люди, які програмують роботів, створюють їх і покращують, займаються проектуванням, налагодженням і монтажем автоматичних ліній і виробництв.тощо. Зараз це одні із найбільш необхідних спеціалістів, без яких не “живе” жоден бізнес.

Автоматизація та комп’ютерно – інтегровані технології (АКІТ) – це одна із найбільш популярних ІТ- спеціальностей на ринку праці. І це не дивно, адже кожне сучасне виробництво не обходиться без автоматизації процесу і використання комп’ютерно-інтегрованих технологій. Такий хід подій породжує великий попит на висококваліфікованих фахівців, здатних обслуговувати та реалізовувати нові проекти автоматизації та комп’ютеризації підприємств.

Сфера діяльності фахівців з автоматизації охоплює практично всі підприємства як нашої держави, так і інших країн по всьому світу, які постійно оновлюють виробництва.

Онлайн бесіда: Майбутнє за автоматизацією!

Дізнатись більше про спеціальність АКІТ, що це, для чого, перспективи та переваги 151 спеціальності, відповіді на запитання стосовно вступної кампанії 2020 року , презентація проектів зимових ІТ-шкіл та враження від навчання в ТНЕУ .

Вступна кампанія: відповіді на актуальні питання.

Основною перевагою випускників спеціальності « Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» є засвоєння ними найбільш широкого спектру технічних знань: від спеціальних розділів математики та фізики, присвячених системам автоматичного керування та контролю, до загальної теорії систем. Студенти отримують знання, які визначаються сучасною тенденцією розвитку – впровадженням комп’ютерних систем автоматики і управління у всіх галузях техніки та технологій, а саме промислового виробництва, транспорту, зв’язку, комунального господарства, енергетики та ін. Фахівці мають високий рівень комп’ютерної, електротехнічної та системотехнічної підготовки, здатні вирішувати задачі автоматизації діючого виробництва і створення нових систем автоматизації на базі інформаційних технологій.

Фахівці, які закінчили спеціальність «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» мають високий рейтинг серед роботодавців по всій Україні. Вони не мають проблем з працевлаштуванням, як на державних підприємствах, так і на підприємствах інших форм власності, що працюють в галузі розробки, впровадження та супроводження програмного забезпечення, засобів автоматики, обчислювальної техніки та систем управління.

Особливим попитом випускники користуються на підприємствах, які займаються розробкою програмного забезпечення комп’ютерної та мікропроцесорної техніки, систем зв’язку, програмно-апаратних комплексів.

Вступна кампанія: відповіді на актуальні питання.

Вибір професії – це відповідальний крок, як для батьків, так і для їхньої дитини. Зовсім скоро закінчується навчальний рік, тому батьки наших абітурієнтів теж переживають щодо вибору спеціальності.